Для будинку
Для бізнесу

Нова енергетика: ДТЕК Дніпровські електромережі інвестував 468 млн грн в енергоінфраструктуру області

ДТЕК Дніпровські електромережі продовжує розвивати енергоінфраструктури Дніпропетровського регіону, підвищуючи якість електропостачання для кожного її жителя. У 2018 році в рамках інвестиційної програми компанія вклала 468 млн грн в модернізацію електроліній та обладнання, а також впровадження нових «розумних» технологій.

У 2018 році компанія направила на будівництво, реконструкцію і модернізацію електричних мереж – 390 млн грн. В цілому, реконструювали понад 27 кілометрів електроліній в самих промислових містах області – Дніпрі, Кривому Розі, Кам’янському, Новомосковську, Павлограді.

У розподільних пунктах в Дніпрі і Кам’янському замінили 93 масляних вимикача. Замість них встановили сучасні, більш екологічні і безпечні – вакуумні, що значно знизило ризик аварійних відключень жителів цих районів. На лініях, найбільш схильних до обривів, встановили 50 реклоузера – спеціальних автоматичних вимикачів. Вони дозволяють дистанційно виявляти і оперативно відключати пошкоджений відрізок мережі і автоматично включати енергопостачання по резервній лінії, зводячи до мінімуму час аварійного відключення клієнтів.

100 млн грн вклали у впровадження «розумних» технологійВ тому числі, 65 млн було інвестовано в установку більш економних для споживача «розумних» лічильників. Клієнтам вони дозволяють більш вигідно споживати електроенергію за денним і нічним тарифами, а компанії – дистанційно отримувати показання. На сьогодні «розумними» лічильниками забезпечені 247 тисяч клієнтів.

«Нова енергетика – це основа сучасного суспільства. Модернізація і реконструкція електромереж вкрай важливі для жителів області. Саме ці процеси допомагають забезпечити якісне та безперебійне електропостачання кожного, навіть найвіддаленішого, району та населеного пункту. Це наш внесок у розвиток Дніпропетровської області та ті необхідні кроки, які роблять Україну трішки ближче до сучасного цифрового світу», – зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Вадим Кухтій.

Разом з тим, за оцінкою енергетиків, загальна зношеність мереж становить 60-70%, область потребує щорічного фінансування оновлення електромереж у обсязі, що перевищує нинішнє в 6 разів. Необхідного рівня інвестицій в мережі можна досягти при переході на модель стимулюючого тарифоутворення. Модель не передбачає зростання тарифів на електроенергію для населення.